Serce i rozum w relacji z dzieckiem

warsztaty rodzicielskie poziom podstawowy

Dwa spotkania o charakterze warsztatowym dadzą uczestnikom możliwość poszerzenia ich umiejętności wychowawczych, aby zapobiegać i pomyślnie radzić sobie z trudnymi sytuacjami w interakcji z dzieckiem.

Pisanie terapeutyczne

“Każda chwila jest naprawdę pierwszą chwilą całej reszty naszego życia. Upływająca chwila to jedyny czas, jaki mamy do dyspozycji, by żyć.”

– Jon Kabat-Zinn

Warsztaty przeznaczone są dla:

• rodziców
  • opiekunów

Przebieg warsztatów

Warsztat prowadzony jest w wymiarze 2 spotkań po 8 godzin dydaktycznych (łącznie 16 godzin).

Warsztat może być przeprowadzony dla grupy o liczebności od 6 do 15 uczestników.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Ośrodek ASTO posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Dokumenty i zaświadczenia naszego ośrodka.

Warsztaty rodzicielskie “Serce i rozum w relacji z dzieckiem”

Rodzice, opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym powszechnie borykają się z trudnościami wychowawczymi.

Warsztaty zapewnią opiekunom dostęp do rzetelnej wiedzy teoretycznej na temat istoty emocji, funkcjonowania emocjonalnego rodzica i dziecka, a w toku praktycznych ćwiczeń warsztatowych umożliwią uczestnikom poszerzenie swoich umiejętności w zakresie regulacji emocjonalnej i komunikacji interpersonalnej (stosowania komunikatów dostosowanych do podopiecznego).

Cel warsztatów

Celem warsztatów jest przyrost wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie:

• Poprawianie umiejętności komunikacji, by komunikaty miały charakter bardziej klarowny, zrozumiały, empatyczny.
    • Czym są emocje – wzrost samoświadomości rodzica.
    • Poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu emocjonalnym dziecka i umiejętnościach rodzicielskich w zakresie regulacji emocji.

Korzyści z uczestnictwa

Uczestnicy poprzez udział w warsztatach będą mieli możliwość poszerzenia swoich umiejętności rodzicielskich, jak również wzajemnego poznania się, otwarcia na nowe znajomości, co w późniejszym czasie może przerodzić się na tworzenie nowych więzi społecznych i lokalnego wsparcia.

Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik otrzyma zestaw materiałów szkoleniowych, który będzie zawierał skrypt głównych zagadnień omawianych podczas warsztatów, umożliwiając dalsze pogłębianie wiedzy po zakończeniu kursu.

Zakres tematyczny będzie realizowany w formie rozmów i ćwiczeń warsztatowych w niżej wymienionych obszarach.

1. Sposoby i formy komunikacji- teoria.
    2. Sposoby i formy komunikacji z Twoim dzieckiem- ćwiczenia.
    3. Zastosowanie języka empatii.
    4. Eksperymenty komunikacyjne.

1. Rodzic i dziecko w świecie emocji – wprowadzenie teoretyczne.
    2. Funkcjonowanie emocjonalne Twojego dziecka.
    3. Regulacja emocjonalna – jak wspierać i rozwijać samoregulację dziecka.
    4. Analiza zdobytych umiejętności.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Warsztaty kosztują: 850 zł

Cena warsztatów obejmuje:

• udział w warsztacie
    • materiały szkoleniowe
    • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

Szkolenie trwa: 2 dni – 16 godzin dydaktycznych (16×45 min) + przerwy

Niedziela 9:00 – 16:30

Wygodny strój

Uczestnicy proszeni są o przybycie w wygodnym stroju.

Prowadzące

mgr Anna Mucha
    mgr Dominika Chabin

ul. Kościuszki 87/B1

Terminy pozostałych szkoleń znajdziesz w terminarzu.