Terapia

Prowadzimy specjalistyczne terapie wspomagające rozwój dziecka, zarówno fizyczny, jak też emocjonalny i poznawczy.

Terapie w asto

“Przypomina mi się stara baśń o Północnym Wietrze i Słońcu, które próbowały zdjąć człowiekowi płaszcz. Wichura sprawiała tylko, że coraz ciaśniej się nim owijał. Lecz łagodne ciepło słońca wkrótce wywołało pożądany skutek.”

– Dr Magoun

Jak pracujemy?

Paktykujemy całościowe podejście do rozwoju i zdrowia człowieka, mając na uwadze to, że rozwój intelektualny i emocjonalny są ściśle związane z rozwojem ruchowym, szczególnie u małych dzieci.

Ponieważ potencjał poznawczy i twórczy dziecka w pierwszych latach życia jest proporcjonalny do rozwoju ruchowego, a przez ruch i usprawnianie ciała dziecko nabywa kompetencji nie tylko motorycznych, ale również intelektualnych i psychospołecznych, kładziemy szczególny nacisk na pracę z ciałem i podstawowymi zmysłami: przedsionkowym, proprioceptywnym i dotykowym oraz na rozwój i integrację schematów odruchów niemowlęcych.

Terapia w asto
Terapie w asto

Dobór terapii

Program terapii dobieramy indywidualnie do potrzeb dziecka, po wcześniejszej ocenie funkcjonalnej zmysłów oraz ocenie stopnia integracji schematów odruchów niemowlęcych, lub za pomocą innych narzędzi diagnostycznych, stosowanych przez terapeutów poszczególnych metod.

Umów wizytę

Jeśli chcesz się zapisać na pierwszą wizytę w ASTO, skontaktuj się z nami telefonicznie, w godzinach 9:00 – 15:00 aby ustalić szczegóły +48 530 578 639.

Pod powyższym numerem umawiamy wszystkie diagnozy i terapie.

agsdix-fas fa-hand-holding-heart

Terapię czaszkowo-krzyżową umawiamy bezpośrednio u terapeuty:

agsdix-fas fa-hand-holding-heart

Tempranę i refleksologię umawiamy pod numerem telefonu:

Terapeuci w asto

Nasz zespół terapeutów

Udało nam się pozyskać do współpracy specjalistów terapii dzieci i dorosłych, których bardzo cenimy za wiedzę, umiejętności, nieustającą pasję w uczeniu się i stosunek do pracy i do pacjentów.

Młodzież i dorośli

Prowadzimy również terapię i psychoterapię dla młodzieży i dorosłych doświadczających trudności w nauce, pracy i codziennym funkcjonowaniu.

Pomagamy w:

agsdix-fab fa-codiepie

zaburzeniach koncentracji i pamięci

agsdix-fab fa-codiepie

dolegliwościach psycho-somatycznych

agsdix-fab fa-codiepie

usuwaniu napięć emocjonalnych i traum wynikających z przeżytych urazów emocjonalnych i fizycznych

agsdix-fab fa-codiepie

uwalnianiu od stresów i blokad związanych z obecnymi i przyszłymi wydarzeniami np. trudnościami w uczeniu się konkretnych treści (np. matematyki, języków obcych), wystąpieniami publicznymi, egzaminami itp.

Terapeuci w asto
Terapie w asto

Metody terapeutyczne

Program terapeutyczny dobierany jest indywidualnie na podstawie specjalistycznej diagnozy. Pracujemy następującymi metodami:

Turnusy terapeutyczne

Turnus to forma intensywnej, kilkudniowej pracy, podczas której łączymy różne terapie stosowane w naszym Ośrodku, aby uzyskać efekt synergii. Terapie są dobierane indywidualnie do potrzeb uczestnika turnusu.

Program turnusów obejmuje przede wszystkim integrację odruchów wg metody dr Masgutovej uzupełnianą o inne terapie.

Najbliższe terminy

12 - 16 czerwca 2023

Turnus indywidualny

19 - 23 czerwca 2023

Turnus indywidualny

26 - 30 czerwca 2023

Turnus letni

Turnus rehabilitacyjny asto