Terapia

Terapia Bowena

Technika Bowena to technika efektywnie wykorzystywana zarówno w dolegliwościach wewnętrznych jak i procesie rehabilitacji.

Terapia bowena

„Utrzymywanie ładu, a nie porządkowanie nieładu jest najwyższą zasadą mądrości.”

– Neijing

Ewa czapska-kowalik

Terapeuta

Terapię prowadzi Ewa Czapska-Kowalik.

Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z potrzebami i wyzwaniami rozwojowymi oraz z dorosłymi (zespoły bólowe, napięcia stresowe).

Umów się na wizytę terapeutyczną

Wizyty umawiamy telefonicznie bezpośrednio z terapeutą +48 502 542 989.

Technika Bowena

Technika Bowena jest to forma neuro-mięśniowego przeprogramowania. Działa poprzez układ powięziowy na poziomie strukturalnym i mięśniowym na układ nerwowy. Reguluje również pracę układów limfatycznego i krążenia. Jest to technika efektywnie wykorzystywana w dolegliwościach wewnętrznych jak i w procesie rehabilitacji.

Technika ta, opracowana przez  Toma Bowena w Australii uznana jest za jedną z najefektywniejszych, holistycznych metod leczniczych na świecie.

Oficjalna strona metody Bowena: www.bowen-academy.pl

1 terapia bowena
2 terapia bowena

Jak działa Bowtech

Zabieg Bowen lub Bowtech polega na wykonaniu serii charakterystycznych, delikatnych, ale precyzyjnych „ruchów”  na ścięgnach lub powięziach. Bez siłowej manipulacji, jedynie dzięki celowej stymulacji łagodnymi ruchami palców (poprzez ubranie lub bezpośrednio na skórze) wywołane jest drganie, wychwytywane przez receptory (znajdujące się w tkance łącznej i powięzi) i przenoszone jako informacja do mózgu.

Aby nie zakłócać tego procesu konieczne jest wprowadzenie typowych dla techniki Bowen przerw pomiędzy kolejnymi seriami ruchów.

Efekty

Pierwszym zauważalnym efektem jest osiągnięcie przez pacjenta stanu głębokiego odprężenia. W tym stanie organizm ma możliwość uaktywnić system odpornościowy i zmobilizować mechanizmy samoregulacji.

Sesje terapeutyczne (czas trwania 20 do 45 minut) zaleca się powtarzać w odstępach siedmiodniowych.

4 terapia bowena