„Dzieci chowane bez pieszczoty są jak kwiaty hodowane bez słońca”
– Alfred de Musset

Terapeuta
Terapię prowadzi Genowefa Maria Woźniak.
Fizjoterapeuta z długoletnim stażem pracy na oddziale rehabilitacyjnym. Od 2004 r. jest również dyplomowanym refleksologiem.
Dlaczego warto wykonywać masaż Shantala?
Masaż Shantala jest metodą, która cieszy się coraz większą popularnością.
Jej pozytywne skutki doceniają rodzice, terapeuci i pedagodzy.
Masaż Shantala doskonale relaksuje i uspokaja dziecko, a także sprawia, że maluchy uodparniają się na stres. Dodatkowo poprzez wykonywanie konkretnych, rytmicznych ćwiczeń ciało dziecka jest stymulowane do wykonywania konkretnych czynności, dzięki którym dziecko lepiej się rozwija, jest spokojniejsze.
Korzyści z masaż Shantala:
- regulacja snu,
- poprawa pracy układu trawiennego,
- przeciwdziałanie kolkom/ problemom trawiennym,
- wyciszenie i uspokojenie,
- wspieranie funkcjonowania układu odpornościowego,
- stymulacja układu hormonalnego,
- podniesienie świadomości własnego ciała.
- nabycie umiejętności właściwego reagowania w sytuacjach stresowych, a poprzez to lepsze radzenie sobie w szkole i w póżniejszym życiu dorosłym,
- wpływ na dalsze życie dziecka i jego zachowania, a w dorosłości umiejętność świadomego rozluźnienia się.
Stosunki międzyludzkie, jakie nawiązujemy z innymi w dorosłości, są odbiciem więzi, jakie wytworzyły się w nas w okresie dzieciństwa. Tak więc osoby, które jako dzieci są: pielęgnowane, kochane, żyją w poczuciu bezpieczeństwa, zwykle nie mają kłopotów w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi.
Istotnym elementem mającym miejsce podczas masażu dziecka, są: zaufanie, miłość, współczucie, ciepło, otwartość. To wartości, które z pewnością będą wpływać na pozytywny rozwój emocjonalny w wieku dojrzałym.