Szkolenie MNRI®

Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych®

Celem metody jest uruchamianie u dzieci naturalnych mechanizmów funkcjonowania widzenia i słyszenia w celu optymalizacji ich rozwoju i uczenia się.

Szkolenie mnri integracja odruchów wzrokowo-słuchowych

„Kiedy zmieniasz sposób patrzenia na coś, zmienia się to, na co patrzysz.”

– Max Planch

Szkolenie przeznaczone jest dla:

• terapeutów, fizjoterapeutów
  • psychologów
  • pedagogów, nauczycieli
  • rodziców i opiekunów

Certyfikat międzynarodowy

Uczestnik uzyska międzynarodowy certyfikat amerykańskiego SMEI (Svetlana Masgutova Educational Institute) i Fundacji Masgutova.

Ukończenie szkoleń:

• MNRI® Integracja odruchów dynamicznych i posturalnych (część 1 oraz część 2)

Rozwój odruchów wzrokowo-słuchowych

Rozwój odruchów wzrokowo-słuchowych, ich pojawianie się w określonym czasie, rozwój oraz dojrzewanie oraz współdziałanie z innymi odruchami, koordynacja z ruchami i nawykami kontrolowanymi i świadomymi jest niezbędnym elementem dla kształtowania się koordynacji, nawyków widzenia i umiejętności słuchania.

Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych

Cele metody

• usprawnianie widzenia obuocznego i percepcji wzrokowej,
  • usprawnianie słyszenia obuusznego i percepcji słuchowej,
  • rozluźnienie i optymalizacja pracy mięśni odpowiedzialnych za ruch gałki ocznej i prawidłową pracę narządu słuchu,
  • zwiększanie skupienia i rozszerzenie pola widzenia,
  • usprawnianie pracy w polu środkowym: wzrokowym i słuchowym,
  • optymalizacja pracy koordynacji wzroku i słuchu (wzrok-słuch, słuch-wzrok),
  • integracja odruchów wzrokowych i słuchowych z dużą i precyzyjną motoryką,
  • aktywizacja funkcji mózgu kontrolujących pracę wzrokową i słuchową,
  • aktywizacja układu ścięgien oraz połączeń struktury ciała dla włączenia mechanizmów samoregulacji,
  • aktywizacja dynamiki przechodzenia od widzenia obuocznego do widzenia jednoocznego,
  • aktywizacja schematów odruchów wzrokowych: wodzenie oczami, zbieżność oczu, widzenia jednoocznego, widzenia obuoczngo, skupienie wzrokowe, „figura-tlo”, stabilność oczu, ruchliwość oczu i innych,
  • aktywizacja koordynacji układów: wzrokowego, słuchowego i proprioreceptywnego.

Certyfikowany specjalista MNRI®

Wybierz swoją ścieżkę edukacji w programie MNRI® i zostań certyfikowanym specjalistą.

Skuteczność

Praktyka pokazuje, że stosowanie technik terapii daje bardzo dobre wyniki w regulacji napięcia mięśniowo-ścięgnistego szyi i twarzy, kontroli postury (np. automatyczne przyjmowanie prawidłowej pozycji np. przy pisaniu i czytaniu), jakości koordynacji motoryki precyzyjnej, pomaga również w rozwoju i uczeniu się.

Program może być stosowany w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi oraz starszymi.

Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych pragnących na co dzień pomagać swoim podopiecznym.

Uczestnik uzyska certyfikat amerykańskiego – SMEI Svetlana Masgutova Educational Institute i Fundacji Masgutova oraz możliwość kształcenia się w metodzie zarówno w Europie, jak też w USA i innych krajach świata.

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

ałożenia terapii Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych wg metody S. Masgutovej.

1. Oczy, uszy: ich rozwój, budowa i funkcje.
  2. Unerwienie oczu, uszu.
  3. Widzenie i słyszenie – ich znaczenie dla rozwoju.
  4. Percepcja przez widzenie oraz słyszenie.
  5. Neurofizjologiczne podstawy rozwoju zmysłu widzenia i słuchu.
  6. Rozwój zmysłu widzenia i słuchu i jego wpływ na integrację sensoryczno-motoryczną.
  7. Integracja odruchów wzrokowo-słuchowych a wyzwania rozwojowe wg metody dr S. Masgutovej:
    • porażenia mózgowe,
    • dzieci autystyczne oraz inne wyzwania genetyczne,
    • zachowania agresywne,
    • lęki i fobie,
    • dzieci z opóźnionym rozwojem umysłowym,
    • dzieci z trudnościami w nauce,
    • zespół nadpobudliwości psychoruchowej.
  8. Diagnoza wg metody dr S. Masgutovej w integracji odruchów wzrokowo-słuchowych.
  9. Zasady wg metody dr S. Masgutovej w integracji odruchów wzrokowo-słuchowych.
  10. Kroki pracy wg metody dr S. Masgutovej w integracji odruchów wzrokowo-słuchowych.

Szkolenie kosztuje: 1 630 zł

Szkolenie trwa 2 dni (24 godziny dydaktyczne)
Niedziela: 9:00 – ok. 18:00

Szkolenie prowadzi certyfikowana instruktorka metody mgr Bernadetta Lis