SzkoleniE | Kurs

Choreoterapia – Taniec i ruch

w terapii dzieci, młodzieży i dorosłych

Szkolenie ukazujące terapeutyczny potencjał tańca i ruchu.

Uczestnik pozna: ćwiczenia, struktury i tańce wspomagające rozwój ruchowy, społeczny i emocjonalny osób wymagających alternatywnego wsparcia – choreoterapii, będącej uniwersalną metodą stosowaną zarówno w wymiarze rozwojowym, jak też usprawniającym i leczniczym.

Robactwo nie naruszy drzewa, dopóki płynie w nim życiodajny sok. Rdza nie przeszkodzi zawiasom bramy, która codziennie jest w ruchu. Ruch daje zdrowie i życie. Stagnacja prowadzi do chorób i śmierci.
– Przysłowie tradycyjnej medycyny chińskiej

O szkoleniu

Szkolenie Taniec i ruch w terapii dzieci, młodzieży i dorosłych ma charakter w pełni pragmatyczny i ukazuje terapeutyczny potencjał tańca i ruchu.
Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną ćwiczenia, struktury oraz tańce w kręgu, wspomagające rozwój ruchowy, społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży wymagającej specjalnych, alternatywnych oddziaływań.
Choreoterapia, czyli terapia poprzez taniec i ruch pozwala na wymianę komunikatów pozasłownych oraz symboliczną ekspresję uczuć, emocji i myśli, pogłębia świadomości ciała, pomaga również poznać i doceniać siebie.
Choreoterapia jest uniwersalną metodą stosowaną zarówno w wymiarze rozwojowym, jak i usprawniającym i leczniczym.

Cele szkolenia

• Poznanie idei wykorzystania tańca i ruchu oraz płynących z nich potencjałów w przestrzeniach edukacyjnych, wychowawczych, rehabilitacyjnych, artystycznych i profilaktycznych.
  • Zdobycie bazowych umiejętności metodycznych poprzez poznanie technik i metod pracy z ciałem.

Umiejętności uczestnika szkolenia

1. posiada elementarną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu choreoterapii,
  2. zna zalety i cele choreoterapii,
  3. posiada wiedzę na temat różnorodnych form ruchu i tańca,
  4. wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy z podopiecznymi, w tym z dziećmi i młodzieżą ze SPE,
  5. potrafi dostosowywać formy pracy do rodzaju zajęć i potrzeb uczestników.

Szkolenie przeznaczone jest dla:
  • pedagogów
  • psychologów
  • nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • terapeutów zajęciowych
  • instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej
  • pracowników placówek specjalnych
  • pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i socjoterapeutycznych

1. Choreoterapia jako metoda wsparcia rozwoju – geneza, funkcje i cele.
  2. Ekspresja ruchu, czyli wyrażanie siebie – aspekty psychopedagogiczne (wykorzystanie terapii tańcem i ruchem w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), młodzieżą i dorosłymi).
  3. Podstawy pracy z ciałem Rudolfa Labana.
  4. Improwizacje taneczno-ruchowe.
  5. Metodyka i budowanie warsztatu choreoterapeutycznego
  6. Dotyk terapeutyczny i relaksacja.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Ośrodek ASTO posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

• Szkolenie trwa 1 dzień (10 godzin dydaktycznych)
  • Niedziela: 9:00 – 17:00

Potrzebny strój

Uczestnicy proszeni są o zabranie wygodnego stroju i obuwia zmiennego lub skarpetek antypoślizgowych.

Cennik

• Choreoterapia – Taniec i ruch: 400 zł

• ASTO Ośrodek Edukacyjny

Zapisz się już dzisiaj

Nadchodzące szkolenia

Dziękujemy, że rozwijasz swoje umiejętności! Wierzymy, że to dobre nie tylko dla Ciebie, ale także dla mnóstwa osób, którym będziesz pomagać.
Choreoterapia – Taniec i ruch w terapii dzieci, młodzieży i dorosłych
  • 8 grudnia 2024
  • Aleksandra Pyrzyk-Kuta

Chcesz otrzymywać ciekawe artykuły oraz informacje o turnusach i szkoleniach?

Maile wysyłamy zazwyczaj raz w tygodniu, w środę. W każdej chwili możesz się wypisać klikając w link dostepny we wszystkich wysyłanych newsletterach.
Ośrodek Terapeutyczny
ASTO Ośrodek Terapeutyczny
ul. Kościuszki 89/ B3
Ośrodek Edukacyjny
ul. Kościuszki 87/ B1
Obserwuj nas
Każdy z nas jest Aniołem. Aniołem, który ma tylko jedno skrzydło. Aby wzbić się w powietrze musimy mocno złapać się za ręce…

Umów się na diagnozę lub terapię

Zapisy prowadzimy telefonicznie i mailowo.